Wycieczka do Palias Panteleimonas

Zwiedzamy stary Panteleimonas

Podczas naszego pobytu w Grecji zwiedzaliśmy również małą, górską wioskę Palias Panteleimonas (stary Panteleimonas).

To przepiękna wioseczka z wąskimi kamiennymi uliczkami, dużą ilością kwiatów i licznymi sklepikami z lokalnymi produktami: miodami, naturalnymi kosmetykami, nalewkami i pamiątkami. W centrum ryneczku znajduje się 200 –letni platan. Palias Panteleimonas jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Praca, nauka i europejskie doświadczenie –staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni.”

Opracowały: Zofia Winiarska i Renata Czarnota

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

logo_erasmus.jpg