Branżowa Szkoła II stopnia

Zespół Szkół nr 2 w Bochni prowadzi nabór do klasy pierwszej
Branżowej Szkoły II Stopnia na rok szkolny 2022/2023

w zawodzie:

technik robót wykończeniowych w budownictwie.

Na pierwszy semestr klasy I  Branżowej Szkoły II Stopnia przyjmuje się kandydatów, którzy:

• ukończyli Branżową Szkołę I Stopnia

lub

• na rok szkolny 2022/2023 przyjmuje się również kandydatów będących absolwentami dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie w tej szkole począwszy od roku szkolnego 2012/2013.

Nauka trwa 2 lata. Po ukończeniu szkoły można przystąpić do egzaminu maturalnego
i kontynuować naukę na studiach wyższych.

Warunkiem uzyskania tytułu technika robót wykończeniowych w budownictwie jest zdanie  egzaminu w zakresie drugiej kwalifikacji (BUD – 25 - organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie).

Przedmioty ogólnokształcące realizowane będą w formie stacjonarnej (3 dni w tygodniu, popołudniami) w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

Kształcenie zawodowe prowadzone będzie w formie Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego.

Na semestr pierwszy klasy I publicznej Branżowej Szkoły II Stopnia przyjmuje się kandydatów, którzy:

• posiadają świadectwo ukończenia Branżowej Szkoły I Stopnia;
  • posiadają zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie;
  • posiadają świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej – dotyczy kandydatów będących absolwentami dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie w tej szkole począwszy od roku szkolnego 2012/2013,
  • posiadają zaświadczenie o zawodzie nauczanym w zasadniczej szkole zawodowej, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie;
  • posiadają zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane zgodnie z przepisami.

Aby zostać przyjętym do Branżowej Szkoły I st. w Zespole Szkół nr 2 w Bochni należy złożyć
w sekretariacie szkoły wymagane podanie (druk poniżej) oraz pozostałe dokumenty.

Informacji udziela sekretariat szkoły codziennie w godzinach od 7:00 do 15:00.

Do pobrania:

• Zasady rekrutacji pdf_ico.jpg
  • Podanie o przyjęcie do Branżowej Szkoły II st. pdf_ico.jpg
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych pdf_ico.jpg
  • Oświadczenie o wielodzietności pdf_ico.jpg
  • Zaświadczenie o zawodziepdf_ico.jpg