Procedura komunikowania się w języku migowym

Informacja o zakresie działalności

Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni
Szkoła kształci przede wszystkim w zawodach branży budowlanej, ale też reklamy, architektury krajobrazu i energetyki odnawialnej.
Kształcenie ogólne i zawodowe odbywa się w dobrze wyposażonych pracowniach szkolnych, na warsztatach szkolnych oraz u pracodawców.

Szkoła dba o wszechstronny rozwój uczniów, umożliwia im zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, realizując różnorodne działania (dodatkowe zajęcia, kursy, szkolenia, staże i inne) w ramach projektów finansowanych ze środków unijnych, w tym m.in.: Centrum Kompetencji Zawodowych gwarancją sukcesu ucznia na rynku pracy, Małopolska Chmura Edukacyjna, Erasmus.

Zespół Szkół współpracuje z wieloma firmami branży budowlanej, drogowej, geodezyjnej, reklamy, architektury krajobrazu w zakresie realizacji praktyk zawodowych uczniów, wizyt zawodoznawczych, staży oraz promocji kształcenia zawodowego.

Szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami: Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii AGH w Miękini oraz Politechniką Krakowską - w zakresie realizacji dodatkowych szkoleń i kursów dla uczniów i nauczycieli.

Procedura komunikowania się w języku migowym

Obsługa Osób Niesłyszących i Słabosłyszących przez tłumacza języka migowego:
Osoba Niesłysząca, mająca trudności w komunikowaniu się przy załatwianiu spraw w Zespole Szkół Nr 2 im. St. Konarskiego w Bochni może korzystać z pomocy tłumacza języka migowego on-line. Jeżeli Osoba Niesłysząca chce załatwić sprawę, musi przyjść do Zespołu Szkół Nr 2 im. St. Konarskiego w Bochni, przy ul. Stasiaka 1, do sekretariatu szkoły. Pracownik jednostki połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie tłumaczył rozmowę między Osobą Niesłyszącą a pracownikiem i rozmowa będzie prowadzona na miejscu. Pomoc tłumacza jest bezpłatna i jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 – 15:00. Osoby Niesłyszące mogą także skorzystać z pomocy osób towarzyszących. Ta osoba musi mieć ukończone 16 lat. Osoba, która przychodzi z Osobą Niesłyszącą nie musi być kwalifikowanym tłumaczem języka migowego.
Czasami załatwiamy sprawy, które są chronione tajemnicą i wtedy musimy skorzystać z pomocy tłumacza kwalifikowanego.