Wycieczka w masyw Olimpu

Zwiedzanie Platamonas

W czasie wolnym od praktyk zawodowych nasi uczniowie zwiedzili pobliskie miasteczko Platamonas. Z chęcią przystąpili do zabawy, biorąc udział w grze miejskiej i wykonując powierzone im zadania. Każda z grup z uśmiechem na twarzy walczyła o nagrody. Zobaczymy, kto wygra.

Wycieczka w masyw Olimpu

Kolejnym punktem na mapie naszej podróży było malownicze, górskie miasteczko Litochoro. Jest ono zlokalizowane u stóp mitycznej góry Olimp. Wędrówka wąwozem rzeki Enipeas prowadziła do Wodospadu Zeusa, pod którym wyżłobione są baseny nazywane annami Afrodyty. Według mitów to tu właśnie „najpiękniejsza bogini” schodziła się kąpać. Wąwóz jest wyjątkowo piękny, po obu stronach widać pionowe skalne urwiska, a w dole szumi rzeka.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Praca, nauka i europejskie doświadczenie –staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni.”

Opracowały: Zofia Winiarska i Renata Czarnota

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

logo_erasmus.jpg