Przy pracy

Praktyka zawodowa w Grecji

W dniach 27.03.2023 r. – 7.04.2023 r. grupa uczniów z naszej szkoły odbywa praktyki zawodowe w Grecji w ramach programu Erasmus+.

25 uczniów kształcących się w zawodach technik reklamy, technik budownictwa, technik geodeta i technik architektury krajobrazu pod okiem opiekunów i greckich przedsiębiorców zdobywa wiedzę, rozwija nowe umiejętności zawodowe i kompetencje interpersonalne oraz doskonali swoje umiejętności praktyczne w rzeczywistych warunkach pracy. Młodzież w ramach codziennych praktyk wykonuje typowe dla danego zawodu zadania, poznając w ten sposób nie tylko zagraniczny rynek pracy, ale także kulturę i obyczaje greckie.

W codziennym, bezpośrednim kontakcie uczniowie doskonalą również swoje umiejętności językowe.

Praktyka zawodowa jest realizowana w ramach Projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000063282 w ramach akredytacji na lata 2021-2027 w programie Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Renata Czarnota – Koordynator projektu