Odkrywamy Grecję

Odkrywanie Grecji

Uczniowie przebywając na praktyce w Grecji oprócz zajęć zawodowych, uczestniczą również w bardzo ciekawym programie kulturowym.

Jedną z atrakcji jaka na nich czekała był rejs statkiem Elisabet na wysepkę Trikieri. Ciekawym doświadczeniem była nauka tradycyjnych tańców greckich na pokładzie statku. Uczniowie wraz z opiekunami wypłynęli z portu Achilio na całodniowy rejs po zatoce Pagasyjskiej. W trakcie krótkiego cumowania w zatoczce na prawie bezludnej wysepce mieli możliwość zejścia na plażę lub kąpieli. Na wyspie Trikieri zwiedzili klasztor Ewangelistria.

W ramach programu Erasmus+ uczniowie mieli także okazję zwiedzić wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztory Meteory. Jest to jedna z najbardziej malowniczych form skalnych na świecie. Na trasie zwiedzania znalazła się również pracownia pisania ikon.

Kolejnym punktem programu było zwiedzenie ruin Zamku Platamonas, położonego na wybrzeżu Morza Egejskiego w pobliżu góry Olimp. Jak również pięknej górskiej wioski Palias Panteleimonas z licznymi sklepikami z lokalnymi produktami: miodami, naturalnymi kosmetykami i pamiątkami.

Praktyka zawodowa jest realizowana w ramach Projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000063282 w ramach akredytacji na lata 2021-2027 w programie Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Renata Czarnota

Zdjęcia wykonał Krzysztof Piotrowicz