Wyjazd do arboretum Bolestraszyce

Wyjazd do arboretum Bolestraszyce 1

Zajęcia dydaktyczne w Arboretum w Bolestraszycach realizowane w ramach projektu program wsparcia kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dla uczniów i nauczycieli technikum Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznania kilku tys. różnych gatunków roślin z Polski i ze świata zgromadzonych na powierzchni 28,98 ha. Program zajęć obejmował: prezentację kolekcji roślin wraz z omówieniem aspektów biologii i ekologii poszczególnych gatunków roślin, zwłaszcza gatunków rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej. W programie było również zwiedzanie wystawy ornitologicznej "Chrońmy ptaki” w Muzeum Przyrodniczym.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy wyjazdu w arboretum Bolestraszyce.

Uczestniczka wyjazdu w arboretum Bolestraszyce. Uśmiechnięta dziewczyna w białej bluzce, z czarnym plecakiem idzie ogrodową alejką.

Uczestniczka wyjazdu w arboretum Bolestraszyce. Uśmiechnięta dziewczyna w czarnej bluzce ręką wskazuje na sowy.

Uczestnicy wyjazdu w arboretum Bolestraszyce, jedna dziewczyna zaslania twarz liściem paproci.

Dziewczyna chowa rośliny do zielnika.

Wyjazd do arboretum Bolestraszyce, uczestnicy na pomostach nad wodą.

Wyjazd do arboretum Bolestraszyce, uczestnicy pod wielkim zielonym parasolem ogrodowym.

Wyjazd do arboretum Bolestraszyce, uczestnicy na pomostach nad wodą.

Wyjazd do arboretum Bolestraszyce, dwie dziewczyny w czarnych koszulkach siedzące na ławce, widok spomiędzy liści.

Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu do arboretum Bolestraszyce.