Wspomnienie z Grecji

Erasmus+ Grecja 2022

Uczniowie naszej szkoły odbyli dwutygodniową praktykę zawodową w Grecji, w miejscowości Leptokaria nad Morzem Egejskim. Pobyt w Grecji był również urozmaicony różnymi wycieczkami krajoznawczymi. Młodzież zwiedziła m.in. Saloniki, górskie miasteczko Litochoro, wyspę Skiatos oraz Meteory. Celem wycieczek był również Stary Panteleimon, czyli skansen 200-letniej wioseczki położonej na zboczu Olimpu oraz ruiny średniowiecznego zamku w Platamonas.

W trakcie wycieczek uczniowie mieli okazję zatrzymać się na plantacji bawełny, kiwi, oliwek, winogron i jadalnych kasztanów.

Ponadto zwiedzili wytwórnię sera feta oraz przetwórnie, gdzie tłoczy się oliwę z oliwek.

Swoje drzwi otworzyła również przed praktykantami lokalna rozgłośna radiowa i redakcja lokalnej gazety.

Praktyka zawodowa jest realizowana w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000011784 w ramach akredytacji na lata 2021-2027 w programie Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia uczniów i kadry.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.