Wyjazd do Niemiec to nie tylko praca -relacja z wyjazdu do Lipska.
Tuż po przyjeździe do Ośrodka Gut Wehlitz i ukończeniu wszelkich kwestii formalnych nadszedł czas na wspólny wyjazd do pobliskiego miasta Lipsk. Udaliśmy się tam z samego rana, pociągiem bezpośrednio ze Schkeuditz.
Zwiedzanie zaczęliśmy na Dworcu Głównym, który od chwili wybudowania jest największym pod względem powierzchni dworcem czołowym w Europie, obsługuje 150.000 pasażerów dziennie. Zlokalizowano w nim trzy poziomowe centrum handlowe oraz ekspozycję muzealną. W roku 1998 został kompletnie zmodernizowany do stanu obecnego. Dworzec zadziwił nas swoimi gabarytami, a także połączeniem zabytkowego i nowoczesnego wnętrza.
Kolejnym punktem zwiedzania było podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego, znajdującego się na dachu 33 piętrowego budynku. Widok z tego miejsca jest bardzo interesujący, ponieważ ,w jednej chwili możemy objąć wzrokiem wszystkie ważne miejsca miasta.
W planie naszego zwiedzania znajdowały się również dwa kościoły. Kościół Św. Tomasza jest jednym z głównych kościołów tego miasta, znany jako miejsce działalności Johanna Sebastiana Bacha i chóru chłopięcego „Thomanerchor”.
Z kolei kościół Św. Mikołaja był centralnym punktem wydarzeń, które jesienią 1989 roku zapoczątkowały pokojową rewolucję na terenie NRD, doprowadzając ostatecznie z czwartku 9 listopada na piątek 10 listopada 1989 roku do upadku muru berlińskiego i zjednoczenie Niemiec. Obydwa kościoły cechuje wspaniałą architektura i bogate zdobienie wnętrz.
Na Starówce podziwialiśmy pełne przepychu kamienice, których właścicielami byli bogaci przedsiębiorcy dawnych targów lipskich.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było obejrzenie ogromnego pomnika Völkerschlachdenkmal, będącego przypomnieniem dla przyszłych pokoleń o bitwie,jaka rozegrała się w tym miejscu dokładnie 199 lat temu. Ogrom tego pomnika (91 metrów wysokości) zrobił na nas wielkie wrażenie.
Reasumując wyjazd był bardzo udany, wszyscy byli zmęczeni lecz zarazem usatysfakcjonowani.
opracowali : uczniowie klasy III a
Filipczyk Dawid
Filipek Daniel
Głowacz Rafał
Daniec Maciej
Przybyłko Filip
Projekt „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt „Praktyki w krajach Unii Europejskiej inwestycją w przyszły sukces zawodowy”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.