Wyobraźnia, pasja, innowacyjność to hasło przyświeca pracy naszej szkoły. Cechy te widoczne są w codziennej pracy placówki oświatowej. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas III gimnazjów, którzy w dniu 30 stycznia 2014 r. przybyli na Festiwal zawodów. Ponad 300 gimnazjalistów skorzystało z możliwości zapoznania się z nowymi horyzontami w edukacji zawodowej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, prezentujących różne kierunki kształcenia.
„Baw się kolorami – zaplanuj i pomaluj swój pokój” – techniki komputerowe, palety kolorystyczne, efekty dekoracyjne umożliwiły gimnazjalistom tworzenie pokoju własnych marzeń. Zabawa z malowaniem ścian, to było to co spodobało się wszystkim.
„Drogi, mosty, ulice, tunele” – był to pokaz współczesnych osiągnięć techniki, struktur i maszyn drogowych, połączony z interesującym wykładem.
„Kompozycje florystyczne” – eksperci do spraw ziołolecznictwa – A. Profus,
i florystyki: K. Żółty i L. Wójcik oraz mgr A. Michałowska służyły pomocą przy zaprojektowaniu własnego zielnika i ogródka.
„Odnawialne źródła energii” – młodzież poznawała źródła, wykorzystujące
w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, wodę i inne.
„Jak zostać geodetą?” – narysuj swoją pierwszą mapę. Uczniowie
z zainteresowaniem śledzili tajniki tworzenia pierwszych map geodezyjnych.
W kolejnych pracowniach gimnazjaliści poznawali możliwości programów Sketchup
i BricsCad. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie projektowali dom marzeń 3D, tworzyli elewacje i elementy dekoracyjne zewnętrzne.
Warsztaty zachęcały do samoanalizy i do określenia własnych mocnych oraz słabych stron.
W tej mierze radą i pomocą służyły mgr D. Sewiłło , mgr K. Mazur oraz mgr inż. B. Szot.
W pracowni: „Poznaj siebie – odkryj swój potencjał” panie przeprowadziły konsultację
z orientacji zawodowej, testy określające predyspozycje i kompetencje.
Zwiedzający mogli także zobaczyć unikatową wystawę pocztówek, prezentujących Bochnię, jej pejzaż, ważniejsze miejsca i obiekty. Zbiór został zainicjowany przez p. J. Habę , geodetę
i kolekcjonera. Zgromadzone pocztówki mają nieocenioną wartość poznawczą dla badań ikonograficznych i pozwalają nam zobaczyć zmiany naszego miasta.
Warsztaty przeprowadzone zostały w sposób innowacyjny, z pasją. Tworzone przez uczniów projekty wyzwalały w nich wyobraźnię. Na pamiątkę gimnazjaliści mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia 3D.
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.