Symbol języka migowego

Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego

14.04.2011
Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego  1
       Uczniowie kl. IV a technikum budowlanego wraz z  opiekunami: mgr K.Kruczek i mgr inż. R. Czarnotą wzięli udział w   Dniach otwartych Uniwersytetu Pedagogicznego , które odbyły    się w marcu 2011 r.       

 

     Uczniowie kl. IV a technikum budowlanego wraz z opiekunami: mgr K. Kruczek i mgr inż. R. Czarnotą wzięli udział w Dniach otwartych Uniwersytetu Pedagogicznego , które odbyły się w marcu 2011 r. 

     W Auli budynku głównego zaprezentowano wszystkie jednostki dydaktyczne. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Uczelni, spotkania się z kadrą dydaktyczną, porozmawiania z przedstawicielami Kół Naukowych oraz studentami. Uczniowie mogli skorzystać z wielu warsztatów np.: „ biologia narządów zmysłu”, „ Chemia uczy myśleć”. Wzięli również udział w pokazie ratownictwa przedmedycznego. Liczne wykłady oraz prezentacje multimedialne miały za zadanie przekonać tegorocznych maturzystów , aby wybrali właśnie tą Uczelnię.

      Po zapoznaniu się z  ofertą rekrutacyjną na najbliższy rok akademicki , klasa udała się do Muzemu  , gdzie zwiedziła wystawę Kraków – czas okupacji 1939–1945 przygotowaną w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4. Jest to nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wystawa jest opowieścią  o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach. Zespół scenariuszowy złożony z krakowskich specjalistów przygotował narrację złożoną z dokumentalnych zdjęć, relacji świadków historii, filmów dokumentalnych i prezentacji multimedialnych, które razem tworzą chronologicznie ułożoną wizję dziejów miasta. Uczniowie mogli poczuć się jakby  wędrowali  przez miasto: idąc wybrukowanymi ulicami wchodzili do fotografa, autentycznego fotoplastykonu działającego niegdyś przy ulicy Szczepańskiej, wsiadali do tramwaju, przez okna którego oglądlia film z życia miasta, przechodzili przez ciasny labirynt getta ze znajdującym się  w nim mieszkaniem żydowskim, by potem wraz jego mieszkańcami mogli znaleźć  się  w obozie w Płaszowie.           U fryzjera podglądali zamach na Koppego, a za chwilę, przez okno mrocznej piwnicy, obserwowali uliczną łapankę. W końcu, w ufortyfikowanym mieście, oczekiwali na wkroczenie Armii Czerwonej.

To była ostatnia, ale jakże nie zapomniana wycieczka.

kk/et

Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego 2

Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego 3

Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego 4

 

Dni Otwarte Uniwesytetu Pedagogicznego 5

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.