Warsztaty na temat ”Biała Księga – fundusze stypendialne

04.11.2010
Warsztaty na temat ”Biała Księga – fundusze stypendialne 1

W dniu 3.XI.2010 r. uczniowie klasy III b wzięli udział w warsztatach na temat ”Biała Księga – lokalne fundusze stypendialne na terenie Diecezji Tarnowskiej ” z inicjatywy Caritas Diecezji Tarnowskiej i Centrum Ekonomii Społecznej w Tarnowie.

Zapotrzebowanie na pomoc stypendialną w Polsce rośnie – Polacy poznali wartość wykształcenia. Coraz więcej młodych ludzi w całym kraju kształci się i deklaruje chęć kontynuacji nauki. Największy przyrost wykształcenia obserwuje się wśród mieszkańców małych miejscowości i wsi.

Celem funduszu stypendialnego w roku szkolnym 2011/2012 jest finansowe wspomaganie najzdolniejszej młodzieży studiującej i uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Tarnowskiej, utalentowanej w określonej dziedzinie, pochodzącej z niezamożnej rodziny.

W warsztatach wzięli udział uczniowie: Dawid Cygan, Jakub Górka, Marek Mikulski, Szymon Mleczko, Dariusz Świętek i Maciej Piórek.

Warsztaty na temat ”Biała Księga – fundusze stypendialne 2