Warszaty w muzeum miasta Krakowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

WARSZTATY EDUKACYJNE W MUZEUM KRAKOWA

W dniu 4 marca 2024 roku klasa pierwsza technikum krajobrazu udała się do jednego z oddziałów Muzeum Krakowa do Fabryki Emalia Oskara Schindlera, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Architektura Krakowa czasu okupacji”. Na podstawie archiwalnych fotografii oraz historycznych planów i map uczniowie porównywali architekturę Krakowa czasów przedwojennych z architekturą z lat okupacji i współczesną. Mieli również okazję poznać, w jaki sposób Niemcy ingerowali w plany rozwoju miasta oraz jaki wpływ te zmiany mają na dzisiejszy układ urbanistyczny Krakowa. Była to również okazja da analizy nurtów architektonicznych XX wieku.

Urozmaiceniem wycieczki było również angielskie śniadanie w jednej z krakowskich restauracji.

Kolejną atrakcją wycieczki był seans filmowy w Cinema City Bonarka. Uczniowie obejrzeli film „Diuna” w 4DX, co okazało się niemałym przeżyciem dla wielu z nich . Po raz kolejny okazało się, że wycieczki szkolne bardzo kształcą, uczą, realizują podstawę programową również poza murami szkolnymi .