Erasmus -program kulturowy

dofinansowanoue.png

Erasmus + program kulturowy

Wyjazd na praktykę zawodową do Grecji w ramach programu Erasmus + pozwolił naszym uczniom zdobyć nowe kompetencje zawodowe, ale dał im również możliwość poznania kraju pod względem kulturowym.

Po zajęciach wynikających z realizacji stażu uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili wiele ciekawych miejsc, mogli nauczyć się tradycyjnych greckich tańców, poznać zwyczaje, tradycje i kuchnię kraju goszczącego. Uczestnicy mobilności zwiedzili m. in. Thessaloniki, Litochoro , wąwóz rzeki Enipeas, wodospad Afrodyty, górską wioskę – Palias Panteleimonas, ruiny zamku w Platamonas, Meteory oraz odbyli rejs na wyspę Skiathos. Zwiedzili także pracownię pisania ikon, poznając techniki tworzenia pięknych obrazów o tematyce sakralnej. Odwiedzili targ w Leptokarya, gdzie mogli zakupić lokalne produkty i pamiątki. Przez cały pobyt w Grecji naszym uczniom dopisywała piękna i słoneczna pogoda.

Praktyka zawodowa jest realizowana w ramach Projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000123709 w ramach akredytacji na lata 2021- 2027 w programie Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia uczniów i kadry.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

Renata Czarnota – Koordynator projektu