Budapeszt

18.04.2024

W czasie wycieczki do Budapesztu, uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele interesujących miejsc. Pierwszym punktem programu był Park Miejski, gdzie mogli odpocząć i cieszyć się zielenią. Następnie udali się do Kompleksu Zamkowego Vajdahunyad, gdzie podziwiali piękne budowle z różnych epok historycznych.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Basenów Sechenyiego oraz spacer Aleją Andrassego. Następnie uczniowie odwiedzili imponującą Bazylikę św. Stefana oraz odbyli wieczorny rejs po Dunaju, podczas którego podziwiali malownicze widoki miasta o zmierzchu.

W trakcie wycieczki nie zabrakło również wizyty na Wzgórzu Zamkowym, gdzie uczestnicy mogli zwiedzić Starówkę, Fontannę Macieja, Baszty Rybackie, Ruiny Kościoła oraz kościół Koronacyjny Dominikanów w zapleczu Hiltona.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Szentendre, gdzie uczniowie mieli okazję odwiedzić Muzeum Marcepana i poznać tradycje rzemiosła marcepaniarzy. Wycieczka do Budapesztu była niezapomnianym doświadczeniem pełnym pięknych widoków i interesujących miejsc.