Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z matematyki

Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z matematyki 1

W ramach programu unijnego „Wsparcia kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy”realizowane w naszej szkole są zajęcia z matematyki wspierające uczniów i rozwijające zainteresowania. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem iPadów i oprogramowania GeoGebra. Program daje możliwości rysowania i przekształcania wykresów funkcji, wyznaczania własności  i odczytywania punktów charakterystycznych. Młodzież uczy się tworzyć w układzie współrzędnych figury płaskie, wyznaczać środek okręgu wpisanego i opisanego na wielokącie. W przestrzennym układzie młodzież tworzy ostrosłupy, graniastosłupy i figury obrotowe oraz ich siatki, tworzą modele matematyczne.

Zajęcia zachęcają uczniów do rozwijania swoich umiejętności matematycznych i pomagają w opanowaniu materiału realizowanego na lekcjach matematyki.

Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z matematyki, 4 chłopaków podczas pracy na tabletach.

Zbliżenie na tablet, na ekranie ostrosłup.

Z iPadem w rękach 1

Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z matematyki 7

Zbliżenie na tablet, na ekranie przenikające się figury geometryczne.