World Skills Lyon 2024

18.09.2024
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pani Katarzyna Ćwiąkała – nauczycielka przedmiotów geodezyjnych z naszej szkoły uczestniczyła jako obserwatorka w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Zawodowych #WorldSkillsLyon2024. To była już 47 edycja olimpiady umiejętności zawodowych, która w tym roku miała miejsce w Lyonie we Francji. W dniach 10-15 września zawodnicy z całego świata rywalizowali w 62 konkurencjach, a polska drużyna zdobyła aż 7 medali doskonałości w 6 różnych dziedzinach!

1 400 młodych ludzi (do 26. roku życia) zmierzyło się w różnych branżach, prezentując swoje umiejętności zawodowe oraz komunikacyjne w branżowym języku angielskim.

Jak przekazała nam Pani Katarzyna Ćwiąkała „Niesamowicie było patrzeć na ich determinację i profesjonalizm. Zaangażowanie uczestników oraz ich dążenie do doskonalenia się są prawdziwą inspiracją! Medale to tylko symbol, ale największą wartość stanowi droga, jaką przeszli oraz postęp, jaki osiągnęli”.

Katarzyna Ćwiąkała, miała okazję zobaczyć konkurencje, które odpowiadają kierunkom, w których kształcimy naszych uczniów: instalacje sanitarne i grzewcze, budownictwo cyfrowe BIM, stolarstwo, odnawialne źródła energii (OZE), architektura krajobrazu, budownictwo i technologia budowlana, malarstwo i dekoratorstwo, grafika cyfrowa, reklama i wiele innych. Młodzi profesjonaliści z pasją pokazywali swoje umiejętności.

Oto kilka zdjęć z wydarzenia, które oddają ducha rywalizacji. Zobaczcie emocje, które towarzyszyły uczestnikom, oraz jak imponująco prezentowały się konkurencje!