Dzień geodety

15.03.2021

W marcu obchodzony jest Dzień Europejskiego Geodety i Geoinformacji. Co roku uczniowie klas w zawodzie technik geodeta świętują wspólnie ten dzień. Obecna sytuacja spowodowała, że nie mogliśmy spotkać się osobiście, ale udało nam się zorganizować wspólne świętowanie on-line.

Spotkanie rozpoczeliśmy od odczytania „Hymnu geodetów” (zaśpiweać wspólnie on-line było trochę ciężko). Następnie oglądając zdjęcia wspominaliśmy jak bawiliśmy się w poprzednich latach. Zdjęcia i krótki reportaż można przeczytać na https://geoforum.pl/news/23768/piknik-geodezyjny-czyli-geodezja-na-wesolo.

W aplikacji mentimetr wykonaliśmy szybką diagnozę, uczniowie odpowiadali na pytanie – „Twoje pierwsze skojarzenie ze słowem geodezja”. Wyniki zaprezentowaliśmy w postaci chmury słów: im częściej wpisywane jest słowo, tym większy jest jego rozmiar w chmurze. Efekt poniżej.

Pierwszą konkurencją z którą zmierzyli się geodeci był Kaleidos (kalejdoskop) czyli barwny kalejdoskop obrazów i wyścig na spostrzegawczość. Celem gry było odszukanie na bajkowej ilustracji jak największej liczby obiektów, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę. Dla punktacji liczyła się współpraca klas, szybkość, dostrzeżenie na ilustracji każdego detalu.

Druga konkurencja to geodezyjny escape room (pokój zagadek) - aby zgadnąć hasło (znaleźć klucz do wyjścia) uczestnicy w ograniczonym czasie rozwiązywali różne zagadki skanując QR kody. Zapraszamy was do zabawy!

Trzecia i ostatnia konkurencja polegała na rozszyfrowaniu geodezyjnych haseł. Do zaszyfrowania użyto między innymi szyfru Cezara, Polibiusza, ułamkowego, zegara czy też wszystkim znanego alfabetu Morse’a.

Na koniec obejrzeliśmy jeszcze memy związane z pracą geodety, a także kolaże zdjęć przygotowane przez uczniów klasy I i IV.

Po podsumowaniu wyników naszych zmagań GEODETAMI ROKU 2021 w naszej szkole została klasa III d.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieje, że wszyscy dobrze się bawili.

Efekty prac poniżej.

 

« inne aktualności