Olimpiada Budowlana

03.03.2020

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie odbył się etap okręgowy XXXIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Jest to najbardziej prestiżowy konkurs branży budowlanej adresowany dla uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali: Krzywda Zuzanna i Kaczmarczyk Dominik z klasy III a oraz Antończyk Dominik, Mroczek Bartłomiej i Sosin Jakub z klasy IV a.

Celem Olimpiady jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, a także kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego i zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień.