Dzień Geodety

07.03.2020

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GEODETY W BUDOWLANCE

 

Drodzy geodeci! Wszystkiego najlepszego!  Z jakiej okazji?

5 marca 1512 roku urodził się wybitny kartograf Gerard Merkator, a w 2012 r. Europejska Organizacja Geodetów ustanowiła ten dzień Dniem Europejskiego Geodety i Geoinformacji.


Tego dni uczniowie technikum geodezyjnego z naszej szkoły przygotowali słodki i tematyczno - geodezyjny poczęstunek w postaci ciasteczek ozdobionych znakami kartograficznymi oraz zjedli geodezyjne pizze.

Uczniowie wzięli również udział w zawodach międzyklasowych o tytuł „Geodetów roku 2020”. Klasy walczyły  w geodezyjnych konkurencjach. Były to min: geokalambury, literowanie skomplikowanych wyrazów branżowych, krzyżówka geodezyjna, rysowanie szkicu geodezyjnego w oparciu o opowiadanie. Najwięcej emocji wywołała konkurencja polegająca na przygotowaniu pizzy geodezyjnej. Duże znaczenie miała  oryginalność i praca zespołowa.

Jury oceniało poprawność wykonania zadań, wiedzę i umiejętności geodezyjno - geograficzne, sprawność, kreatywność i poczucie humoru.

A oto wyniki zmagań:

1 miejsce – klasa III d - Geodeci roku 2020 w naszej szkole

2 miejsce – klasa I d

3 miejsce – klasa II d

4 miejsce klasa IV c

Ten dzień, po raz kolejny pokazał, że nie każda lekcja musi odbywać się w czterech ścianach, a każda forma zaangażowania daje sporo satysfakcji.

 

 Niech żyje geodezja Polskiej nauki kwiat, Niech żyją geodeci  Niech żyją nam 100 lat !!!!!!

« inne aktualności