Obóz naukowy VIII. 2012

 

     Od  dnia 12 sierpnia -23 sierpnia 2012 trwał tegoroczny obóz naukowy, który odbył się w ramach projektu „Uczeń online”. Projekt ten finansowany jest przez UE  i realizowany w naszej szkole od dwóch lat w ramach koła biologiczno-chemicznego.

      W obozie wzięła udział trójka uczniów z naszej szkoły biorących udział w projekcie. Miejscem wakacyjnego pobytu uczniów  był Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "Solar" w Jarosławcu. W trakcie bezpłatnego obozu młodzież uczestniczyła w wielu wykładach, podczas których poznali wiele interesujących zagadnień z  chemii, matematyki, fizyki, a także z fotografii, miedzy innymi kadrowanie zdjęć, wykonywanie doświadczeń chemicznych, rozwiązywanie matematycznych łamigłówek tj. sudoku, zadanie Einsteina; itd.

   Podczas obozu mieli okazje zapoznać się z nowymi uczestnikami, a także spotkać ubiegłorocznych kolegów,  którzy przyjechali z różnych miast całej Polski.

 

Zostało zorganizowane wiele krajoznawczych wycieczek

  • Do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie muzeum Przyrodniczego Parku Narodowego, następnie przejazd do Czołpina i spacer ruchomymi wydmami do samego morza i kąpiel w najczyściejszym miejscu morza Bałtyckiego w Polsc
  • Przejście na świętą górę Słowińców w Smądzin
  • Podróż autokarowa do Swołowa, zwiedzanie Stoli
  • Zwiedzanie Słupska, Ustki, Darłow
  • Dwugodzinny pobyt na basenie w Darłówce

W programie było wiele atrakcji integrujących: ognisko, wyjścia na plaże, dyskoteki.

 

Oto jak młodzież relacjonuje pobyt:

„Gdyby nie ten obóz nie poznalibyśmy tylu wspaniałych ludzi, mieszkających nawet na drugim końcu Polski. Teraz już nie możemy się doczekać następnego obozu, by znów się zobaczyć”.