Obóz naukowy w ramach projektu

 

    Od dnia 14 sierpnia -25 sierpnia 2011 br. trwał tegoroczny obóz naukowy, który odbył się w ramach projektu „Uczeń online”. Projekt ten finansowany jest przez UE i realizowany w naszej szkole od zeszłego roku w ramach koła biologiczno-chemicznego .

     W obozie wzięła udział „trójka wspaniałych” z klasy I d biorących udział w projekcie. Miejscem wakacyjnego pobytu uczniów był pensjonat „U Siedlorza ‘’ w Białym Dunajcu W trakcie bezpłatnego obozu młodzież uczestniczyła w wielu interesujących wykładach z biologii i chemii, a także z fizyki. Zostało zorganizowane wiele krajoznawczych wycieczek.

Oto jak młodzież relacjonuje pobyt:

     „Podczas obozu mieliśmy okazje zapoznać się z uczestnikami, którzy przyjechali z różnych miast całej Polski. Odwiedziliśmy Kraków, Zakopane oraz wybrane miejsca w Słowacji.

Pierwszy dzień przyjazd, zakwaterowanie i wikt.

      Drugiego dnia cała grupa 72 uczestników wraz z opiekunami udała się na Rusinową Polanę,. Uczestniczyliśmy również we mszy św. w kapliczce Matki Bożej „Gaździny Tatr” na Wiktorówkach. Po południu na wykładach, uczyliśmy się poprawnie tworzyć własne kursy. A wieczorem odbyła się dyskoteka.

       Trzeciego dnia , zwartą grupą młodzieży z całej Polski pojechaliśmy autokarami zwiedzać kościół M.B.Fatimskiej na Krzeptówkach oraz zabytkową kaplicę na Jaszczurówce. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach z biologii. O godz. 20 mieliśmy spotkanie z p. Adamem Gąsienicą w Izbie Regionalnej, który opowiadał o Tatrach, przygrywając przy tym na góralskich instrumentach 

    W czwartym dniu jako uczestnicy projektu "Uczeń online" zwiedziliśmy Kraków, min. Wawel i Kościół Mariacki.

      Kolejnego dnia spacerowaliśmy na Kalatówkach oraz zdobyliśmy Nosala(1205 m n.p.m.). Po południu spędziliśmy dwie godziny na dalszej części wykładów z biologii. A po kolacji zagraliśmy w milionerów.  

     Szósty dzień rozpoczął się od wykładów z chemii. Po obiedzie odbyła się Obozowa Olimpiada Sportowa. W grupach rywalizowaliśmy ze sobą w różnych rozgrywkach i zabawach.

      Następnego dnia wybraliśmy się na Słowacje. Zwiedziliśmy muzeum TANAP, spacerowaliśmy wokół jeziora -Strbske Pleso, a także korzystaliśmy z wodnego szaleństwa w parku AquaCity. 

      W ósmym dniu zwiedziliśmy zaporę i zamek w Niedzicy. Po południu odbyły się warsztaty z chemii. O godz. 21 oglądaliśmy pokaz sztucznych ogni na festiwalu w Zakopanem.

      Dziewiąty dzień rozpoczął się warsztatami z chemii. Po południu udaliśmy się do Doliny Strążyskiej a stamtąd do wodospadu Siklawica. Wieczorem odbyła się „Obozowa Familiada”.

       W dziesiątym dniu wszyscy udaliśmy się do Morskiego Oka. Podróż była długa i męcząca ale krajobraz przepiękny….. Po obiedzie uczestniczyliśmy w wykładach z fizyki. A wieczorem bawiliśmy się przy muzyce.

       Poranek kolejnego dnia upłynął na ostatnich już wykładach z fizyki. Po południu pojechaliśmy na podchody do Zakopanego, po czym zwiedziliśmy Krupówki. A wieczorem wzięliśmy udział w pożegnalnym ognisku.

    Dwunastego dnia wcześnie rano wszyscy wyruszyliśmy już z powrotem do swoich domów.