Warsztaty kulturowe

12.09.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Praca, nauka i europejskie doświadczenie – staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni”, pierwsza grupa 35 uczniów wyjeżdżających we wrześniu na praktyki zawodowe do Grecji, uczestniczyła w warsztatach kulturowych „Kultura i greckie obyczaje”.

Warsztaty przed wyjazdem do Grecji

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Praca, nauka i europejskie doświadczenie – staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni”, pierwsza grupa 35 uczniów wyjeżdżających we wrześniu na praktyki zawodowe do Grecji, uczestniczyła w warsztatach kulturowych „Kultura i greckie obyczaje”, których tematyka dotyczyła m.in. informacji ogólnych o Grecji, warunkach środowiskowych w Grcji – czego spodziewać się można w regionie Macedonia Środkowa, kultura i kuchnia Macedonii Środkowej, obiektów kultury materialnej w Grcji oraz podstawowych informacji przydatnych w Grecji.

Młodzież wzięła również udział w zajęciach „Komunikacja interpersonlna i jak sobie radzić w sytuacjach stresu” podczas, których została poruszona m.in. tematyka poczucia bezpieczeństwa podczas podróży, czynników wpływających na samopoczucie, komunikacji potrzeb, sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, technik radzenia sobie ze stresem.

Opracowała Renata Czarnota

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe

logo_erasmus.jpg